آیا سفر برایتان خوب است؟

همه چیز از همه جا!

آیا سفر برایتان خوب است؟

۶۱ بازديد
همه عاشق سفر هستند. سفرها تجربیات ، ماجراهای و خاطرات جدیدی را به وجود می آورند که یک عمر طول می کشد. سفر نه تنها سرگرم کننده است. انواع مزایای شگفت آور شخصی و سلامتی را فراهم می کند. مطالعات نشان می دهد سفر منجر به توانایی یادگیری بیشتر ، افزایش احساس خوشبختی و رضایت ، روابط بهتر خانوادگی و حتی کاهش خطر بیماری قلبی می شود.

آیا سفر برای سلامتی من مفید است؟

مسافرت با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. یک مطالعه 9 ساله روی 12000 مرد نشان داد که کسانی که حداقل یک بار در سال تعطیلات می گذرانند 30٪ کمتر احتمال دارد که به دلیل بیماری قلبی بمیرند. مطالعه دیگر نشان داد افرادی که تعطیلات استفاده نکرده اند ، دو برابر دچار حمله قلبی می شوند.
سفر همچنین با کاهش خطر ابتلا به افسردگی در ارتباط است. یک مطالعه 2005 نشان داد که خطر ابتلا به افسردگی در 15000 زن به طور قابل توجهی کاهش یافته است.
 
حتما بخوانید! 6 خودرو شگفت انگیز چینی

چگونه می توانم هنگام سفر سالم بمانم؟

سفر به دلایل بی شماری برای شما خوب است ، اما برای استفاده بیشتر از سفر ، سالم ماندن یک ضرورت است! اطمینان حاصل کنید که همه واکسن های معمول شما به روز هستند از جمله:
برخی از مقاصد ، به ویژه مقصد بین المللی ، ممکن است به واکسن های خاص مربوط به سفر نیاز داشته باشند. یک متخصص بهداشت سفر می تواند به شما کمک کند واکسن های مناسب سفر شما را تشخیص دهد. واکسیناسیون های رایج عبارتند از:

آیا سفر برای ذهن من خوب است؟

تعطیلات و استراحت دست به دست هم می دهند. همه افراد برای جوان سازی به زمان دور از دفتر احتیاج دارند. مطالعات نشان می دهد سفر استرس را کاهش می دهد. این همچنین توانایی ما را برای کنترل استرس مدتها پس از بازگشت به خانه بهبود می بخشد. مطالعات همچنین نشان داد که کاهش استرس در مسافران دارای سطح پایین تر هورمون های استرس است.

مزایای سفر و میزان بالای مسافر در نتیجه به محل کار نیز می رسد. کارکنانی که به مسافرت می روند میزان غیبت کمتری دارند ، سطح بهره وری آنها بالاتر است و به طور کلی گزارش می کنند که کمتر سوخته اند.
سفر یک تجربه یادگیری است. فرهنگ ها ، غذاهای جدید ، مناظر و صداهای جدید فرصت های بی شماری را برای تجربه و یادگیری چیزهای جدید فراهم می کند. فقط حضور در کشور دیگر باعث افزایش دانش و آگاهی بین فرهنگی مسافر می شود.

سفر همچنین به دانش آموزان کمک می کند تا بیشتر بیاموزند. مطالعات نشان می دهد دانش آموزانی که سفر می کنند نمرات بهتری نسبت به همسالان خود که در خانه می مانند ، کسب می کنند. این دانشجویان همچنین دارای علایق علمی قوی تر و اعتماد به نفس بیشتری دارند. دانشجویانی که به خارج از کشور سفر می کنند تقریباً دو برابر احتمال تحصیل در دانشگاه را دارند.

آیا سفر برای بهبود روابط خوب است؟

این دانش عمومی است که سفر با ایجاد خاطرات مادام العمر به جمع شدن افراد کمک می کند. سفرهایی که با هم انجام می شوند ، زوجین به شدت و مثبت تحت تأثیر قرار می گیرند. بیش از 75 درصد بزرگسالان با بهبود روابط بین فردی سفر اعتباری دارند. مطالعات نشان می دهد مسافرت خانوادگی همچنین می تواند مشکلات رفتاری و بیماری در کودکان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.


سفر ، با برنامه ریزی مناسب قبل از سفر و اقدامات پیشگیرانه ، یادگیری ، خوشبختی ، روابط و سلامتی را بهبود می بخشد. پس برای چی منتظری؟ امروز برای سفر بعدی خود برنامه ریزی کنید!

حتماً برای آن سفر آماده شوید. کلینیک های  به راحتی در سراسر ایران به شما خدمات می دهند. امروز با شماره تلفن بصورت آنلاین برنامه ریزی کرده و یا از طریق تلفن رزرو کنید.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.